menuordersearch
qazvinbarg.com

پرسش های متداول

قزوین برگ چیست؟

قزوین برگ وب‌ سایتی است که آخرین و بهترین تخفیف‌های رستوران‌ها،‌ مراکز ورزشی،‌ مراکز تفریحی،‌ فروشگاه‌ها،‌ هتل‌ها و غیره را تا 70٪ تخفیف ارائه می‌دهد.

چگونه در قزوین برگ ثبت‌نام کنم؟

ثبت‌نام در قزوین برگ کمتر از ۱ دقیقه طول می‌کشد. روی گزینه ثبت نام کلیک بفرمایید. نام،‌ تلفن همراه، پست الکترونیکی (آدرس ایمیل) و رمز عبور دلخواه خود را وارد کرده و دکمه ثبت را فشار دهید.

چگونه از قزوین برگ خرید کنم؟

لطفا برای توضیحات کامل به راهنمای سایت مراجعه نمایید.

قزوین برگ دقیقاً چه مواردی را شامل می‌شود؟

در بخش توضیحات قزوین برگ جزییات تخفیف ها آمده است که  شامل چه مواردی می‌شود. البته دراکثر مواقع مراکز دارای سرویس‌های دیگری نیز هستند که می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید اما آن سرویس‌ها، شامل تخفیف های قزوین برگ شما نمی‌شوند.

آیا قزوین برگ خود را فقط در روز پرداخت می توانم استفاده کنم؟

خیر! شما می‌توانید با توجه به مهلت استفاده هر تخفیف که در قسمت توضیحات نوشته شده است، بعد از تماس و هماهنگی، به مجموعه مورد نظر مراجعه بفرمایید.

من قزوین برگ را دریافت کرده‌ام،‌ پیش از رفتن به محل استفاده از آن باید چه‌کار کنم؟

ممکن است شما برای مراجعه به آن مکان نیاز به گرفتن وقت قبلی داشته باشید؛ بنابراین با خدمات دهنده تماس بگیرید. این موارد در بخش مربوط به شرایط تخفیف های قزوین برگ نوشته‌ شده است که کافی است قبل از مراجعه به محل، این بخش را مطالعه کرده و طبق آن عمل نمایید. 

چند نفر می‌توانند از قزوین برگ خریداری شده استفاده کنند؟

هر کسی می‌تواند از قزوین برگ خود یک بار استفاده کند؛ و تنها در اختیار یک نفر می‌تواند قرار بگیرد. 

قزوین برگ خود را می‌توانم به شخص دیگری بدهم تا استفاده کند؟

بله! شرکای تجاری ما تنها کدهای شما را در اختیار دارند و بر اساس نام و نام خانوادگی مقایسه‌ای انجام نخواهند داد.

با انتخاب روش پرداخت الکترونیک مبلغ بلافاصله از حساب من کم می‌شود؟

بله، کم شده و پس از پرداخت برای شما فاکتور خرید به ایمیل شما ارسال خواهد شد. در صورت وجود خطا و برقرار نشدن پرداخت، مبلغ کسر شده از شما طی مدت 72 ساعت به حساب شما برخواهد گشت.

تا چه حد پرداخت الکترونیکی امنیت دارد؟

امنیت سیستم پرداخت الکترونیکی بسیار بالا است اگر شما بخواهید از طریق کارت خود پرداخت نمایید،‌ شما به سایت بانک فرستاده خواهید شد تا اطلاعات خود را وارد و مبلغ را پرداخت نمایید؛ بنابراین ما اطلاعاتی از شما را نگهداری نکرده و دریافت نمی‌کنیم.

آیا پس از خرید می‌توانم پول خود را پس بگیرم؟

از آنجایی‌ که ما رابط بین شما و شرکای تجاری خود هستیم،‌ بازگرداندن پول غیرممکن است؛ بنابراین پیش از ثبت سفارش لطفاً تصمیم خود را قطعی کنید.

اگر زمان استفاده از قزوین برگ به پایان رسیده باشد باید چکار کنم؟

اگر زمان استفاده به پایان رسیده باشد،‌ قزوین برگ دیگر قابل‌ استفاده نخواهد بود و ارزش خود را ازدست داده است؛ بنابراین شرایط قزوین برگ را کامل خوانده و به زمان انقراض آن توجه کنید.

محدودیتی در خرید قزوین برگ وجود دارد؟

هر نفر می‌تواند به تعداد دلخواه قزوین برگ برای خود یا دوستان، اقوام و سایرین خریداری نماید. 

آیا در صورت تمایل برای سفارش بیشتر، هزینه بر عهده مشتری است؟

بله، شما می‌توانید تنها تا سقف قزوین برگ خریداری‌ شده سرویس بگیرید و در صورت سفارش بیشتر از سقف قزوین برگ هزینه جداگانه آن را باید بپردازید .

منظور از منوی باز رستوران چیست؟

  با توجه به سقف تخفیف قزوین برگ از منوی رستوران می توانید خرید خود را انجام دهید و اگر بیش از سقف قزوین برگ سفارش داده باشید مابه التفاوت مبلغ را در رستوران باید پرداخت نمایید.
.

نظرم در رابطه با تخفیف های مختلف قزوین برگ را در کجا ثبت نمایم؟

شما میتوانید در قسمت پرسش و پاسخ در پایین صفحه نظر خود را ثبت نمایید.

آیا امکان ویرایش مشخصات کاربری و ایمیل برای من وجود دارد؟

شما می‏‌توانید مشخصات کاربری خود را ویرایش کنید. برای این کار باید با وارد کردن پست الکترونیکی و کلمه عبور، وارد حساب کاربری خود بشوید، سپس با کلیک روی گزینه "ویرایش اطلاعات کاربری " به صفحه‏‌ اطلاعات کابری منتقل می‏‌شوید که در این بخش امکان "ویرایش اطلاعات" وجود دارد.

آیا برای خرید از سایت، حتما باید در سایت عضو باشم؟

بله، با این که بدون وارد شدن به سایت می‏‌توانید یک خرید را به سبد خرید اضافه کنید، اما برای انجام مراحل بعدی خرید و ثبت سفارش باید با حساب کاربری خود وارد سایت شده و یا در هنگام خرید، عضویت خود را تکمیل نمایید .

چگونه به اطلاعات خرید ها و فاکتور های قبلی خود دسترسی پیدا کنم؟

 برای دسترسی به اطلاعات خریدهای قبلی خود، ابتدا با حساب کاربری خود وارد شوید، سپس روی گزینه " آخرین تراکنش ها " کلیک کنید، کلیه سفارش ها و فاکتور های قبلی خود را در این صفحه مشاهده می نمایید.

چرا با وجود درخواست من برای تغییر رمز حساب کاربری، رمز عبور جدید برای من ایمیل نشده است؟

لطفاً ایمیل‌های (spam) خود را چک کنید. به ویژه ایمیل‌های ارسال شده به حساب‏‌های کاربری gmail گاهی spam می‌شوند.

instagramtelegram